V této příručce zjistíte jak:
- Zapnout funkci playlistu
- Vytvořit playlist
- Úpravit stávající playlist
- Příklady
- Několik důležitých poznámek
Máte-li více videí, která byste chtěli seskupit, s pomocí FV Player můžete snadno vytvářet nádherné playlisty. Můžete si vybrat z různých stylů, takže každý si může najít perfektní vzhled playlistu pro svoji webovú stránku. Také můžete přidat nadpis ke každému videu nebo nastavit možnost automatického přehrávání.
Zapnutí funkce Playlistu
Nejprve je nutné povolit funkci playlistu v FV WordPress Flowplayer. Jděte do Nastavení -> FV WordPress Flowplayer -> Možnosti rozhraní příspěvků a zatrhnete políčko Playlist. Chcete-li používat nadpisy k videím zatrhnete také políčko Nadpisy videí v playlistu. Pak nezapomeňte kliknout na Save All Changes.
Pokud chcete, můžete také zapnout funkci automatického přehrávání, která bude automaticky přehrávat videa jedno po druhém. Chcete-li ji zapnout, jděte do Nastavení -> FV WordPress Flowplayer -> Možnosti rozhraní příspěvků a zatrhnete políčko Automatické přehrávání. Prohlédněte si toto demo, abyste viděli jak tato funkce funguje – Automatické přehrávání videí v playlistu.
Vytvoření playlistu
Začneme s přidáním prvního videa. Video můžete vybrat z knihovně médií, nahrát nový (podívejte si naši startovní příručku abyste zjistili jak se přidávají videa), nebo vložte odkaz na Vimeo nebo YouTube. Pokud přidáváte samo hostované video navrhujeme Vám přidat náhledový obrázek.
Přidejte první video do playlistu. Jednoduše vyberte video z knihovny nebo zadejte adresu URL. Pro zvýšení atraktivnosti vašeho playlistu nezapomeňte vložit náhledový obrázek.
Poté klikněte na tlačítko +Přidej ďaľší položku do playlistu a nový řádek s prázdnými poli se objeví, podobný tomu, které jste vyplnili při přidávání prvního videa. Přidejte druhé video a opakujte přidat další. Můžete přidat tolik videí, kolik chcete. Po dokončení jednoduše potvrďte tlačítkem Vložit.
Prohlédněte si obrázek níže:
- Video: Zde zadajte URL adresu videa.
- Náhledový obrázek: Zde můžete zadat náhledový obrázek pro video.
- Nadpis: Zde můžete napsat nadpis, který se zobrazí pod videem.
- Video (2): Do tohoto pole můžete zadat druhé video. Objeví se po kliknutí na tlačítko +Přidej ďaľší položku do playlistu.
- Styl playlistu: Rozbalovací seznam pro výběr stylu playlistu, který chcete. Níže si můžete prohlédnout jak různé styly vypadají.
- +Přidej ďaľší položku do playlistu: Tlačítko, které přidá nove řádky pro přidání dalších videí.
- Automatické přehrávání: Pro zapnutí nebo vypnutí funkce automatického přehrávání.
V případě, že chcete odstranit video z playlistu, přejeďte ukazatelem myši na URL videa a vedle se objeví volba “odstranit”.
Úprava stávajícího playlistu
Chcete-li upravit existující playlist, stačí kliknout na libovolné místo uvnitř shortcode, a potom znovu na tlačítko FV Player. Data z playlistu budou automaticky nahrané do shortcode editoru a můžete snadno dělat požadované úpravy, které chcete.
Příklady
Zde jsou čtyři ukázky, každá ukazuje jiný druh playlistu:
Playlist s vodorovným zarovnáním (standardní)
Playlist s vertikálním zarovnáním
Playlist s kartami
Playlist s tlačítky předchozí/další
Několik důležitých poznámek na konec
- Jeden playlist může být obsloužen z jednoho RTMP serveru při použití RTMP.
- Nedoporučujeme vám kombinovat různé formáty videí protože v některých prohlížečích a zařízeních se nemusí přehrát správně. Důrazně doporučujeme, abyste vkládali videa v obou MP4 a WebM formátech, čímž zajistíte, že videa budou fungovat skoro ve všech prohlížečích a zařízeních.
- YouTube videa mohou být použity na playlisty, ale nebudou fungovat správně, pokud je zkombinujete se samo hostovanými nebo Vimeo videami. (Rozšířené YouTube a Vimeo implementace se vztahují na uživatele s FV Flowplayer licencí, kteří mohou plně využívat Pro rozšíření – FV Player Pro). Aktivně pracujeme na playlistu, který by umožnil kombinovatelnost
- Vimeo videa mohou být kombinovány se samo hostovanými videami bez problémů.
- CloudFront chráněné URL fungují.
- Přepínání kvality funguje dobře s playlisty (poznámka: všechny soubory v playlistu by měly používat stejné schéma pro pojmenování).
Leave a Reply